Hod mrtvou labutí

Audiokniha Ondřeje Hübla sestávající ze satirických povídek. Součástí knižní předlohy je i povídka Divotvorné hrnce, která se stala inspirací pro vznik televizního seriálu Zkáza Dejvického divadla. Do audioknihy ale tento příběh zahrnutý není. Načetli herci Dejvického divadla Miroslav Krobot, Martin Myšička, Ivan Trojan, David Novotný, Václav Neužil a Klára Issová.

Operní pěvec a režisér Líbezný se stane aktérem mezinárodního byznysu a politiky. Na Nuselském mostě však spěje k činu, který má ukončit jeho trápení. Jedenáctiletý Afričan Odongo, jehož adoptovali na dálku bezdětní manželé Peter a Nikol, stojí tváří v tvář střelné zbrani v očekávání konce svého života. Všichni se stali kolečky ve špinavé hře, narýsované ve vysokých patrech bruselské byrokracie.

Ne že by si za to on, Odongo, Peter či Nikol, stejně jako pěvec Líbezný nemohli sami… Všechny Hüblovy povídky mají dvojznačné hrdiny, napůl záporné, napůl kladné, a vždy nepříjemně a dotěrně blízké. Je to zneklidňující, drsné i zábavné čtení, protože Hübl disponuje originálním smyslem pro humor i nakažlivou chutí vymýšlet neotřelé situace a spojení.

Hod-mrtvou-labuti

Autor: Ondřej Hübl
Interpret: Herci Dejvického divadla / Ivan Trojan, Miroslav Krobot, Martin Myšička, David Novotný, Václav Neužil, Martha Issová
Režie: Dimitrij Dudík
Autor hudby + interpret: Marek Mrkvička


zvuková ukázka: přehrát ukázku Hod mrtvou labutí


Titul nevychází formou klasického CD, je dostupný ke stažení.

Související tituly:
Nulorozec
Andeli-vejce
Fila-Zofie-a-Smaragdova-deska