Jak se točí strach
2014/03/10
Zajímá vás, jaká panovala atmosféra při natáčení Lovecraftových hororů? Inu, v pražském studiu Bystrouška bylo především veselo. :) Naši herci Igor Bareš, Miroslav Táborský a Martin Myšička ochotně pózovali fotografovi Janu Fauknerovi a diskutovali o hororové tvorbě. O něco stydlivější tým – hudební skladatel Ladislav Železný a režisér Aleš Vrzák – se sice drželi v pozadí, i oni se však nakonec dali „ulovit“ naším objektivem. Ti nejzaujatější pak pokračovali v četbě i na lavičce na chodbě. Více Vám prozradí následující fotogalerie...
Nahrávací den zahájil Igor Bareš jako vypravěč povídky "Barva z kosmu". Jako druhý usedl za mikrofon Miroslav Táborský. V audio dramatizaci povídky "Věc na prahu" mu byl partnerem Martin Myšička.
Barva z kosmu je atmosférický příběh z Nové Anglie 19.století Na odlehlou Gardnerovu farmu přiletí kámen z nebes Přinese svým hostitelům bohatství a slávu, nebo šílenství a záhubu? to u Věci na prahu odpočátku není pochyb: budete se bát. "Nemohu sice popřít, že jsem zabil nejlepšího přítele ...přesto, doufám, touto výpovědí dokážu, že nejsem vrah." Věc na prahu je příběh dvou mužů, mezi které vstoupila touha po poznání. Role vědce Eda Derbyho se ujal Martin Myšička Nemá roli snadnou, musí hovořit hned dvěma hlasy. Boj s americkou výslovností není vždy snadný :) Režisér Aleš Vrzák přišel na Barvu z kosmu v černé. Ve chvíli odpočinku jsme zastihli i skladatele, Ladislava Železného. Hotovo. Nastal čas na odpočinkovou četbu. :) A jeden se najednou nestačí divit... ...co to ten člověk vlastně všechno napsal! :)